Concerto Scirocco

Założony w czerwcu 2009 roku zespół Concerto Scirocco zajmuje się historycznie poinformowanym wykonawstwem muzyki renesansowej i barokowej. W jego skład wchodzą młodzi utalentowani artyści, którzy spotkali się podczas studiów w Schola Cantorum Basiliensis. Ten eklektyczny zespół instrumentów dawnych łączy entuzjazm dla muzyki renesansowej, wczesnego baroku oraz całej ery baroku. Chce łączyć kreatywność jego członków ze wiedzą na temat wykonawstwa historycznie poinformowanego, zebraną dzięki doświadczeniu w świecie muzyki dawnej.

Różnorodność i elastyczność zespołu pozwala mu na wykonywanie zarówno muzyki dawnej, jak i późniejszej, od piętnastowiecznej alta cappella po dojrzały barok. Istnieje także możliwość poszerzenia podstawowej obsady zespołu poprzez zaangażowanie dodatkowych instrumentalistów, aby sprostać wymaganiom innego repertuaru, oraz poprzez zdwajanie instrumentów przez podstawowych członków zespołu zgodne z praktyką epoki. Concerto Scirocco uważa, że taka elastyczność ma olbrzymie znaczenie w zrozumieniu rozwoju muzyki dawnej poprzez wieki.

Grupa Concerto Scirocco była zapraszane na występy na wielu festiwalach, takich jak: Ceresio Estate Festival w Lugano, Cantar di Pietre w Ticino, Davos Festival – koncerty młodych artystów, Musiksommer am Zürichsee w Bubikon koło Zurychu, Altstadt-Serenaden w Bazylei, seria koncertów Midi Musique w Theater Basel, koncerty l’ADMA we Fryburgu, Musica Antica w Magnano, Fabulous Fringe na Utrecht Early Music Festival, Alte Musik – live w Berlinie, Freunde Alter Musik w Bazylei, Tribune des Jeunes Musiciens w Genewie, koncerty w Romainmôtier, Amia Alsace w Strasburgu, La Folia w Rougemont. Concerto Scirocco było transmitowane na żywo przez radio RSR Espace 2, Radio Svizzera Rete 2 oraz Concertzender.nl.

Pierwsza płyta CD Concerto Scirocco, nagrana w wydawnictwie Arcana/Outhere Music we współpracy z zespołem wokalnym Voces Suaves, jest poświęcona pracy weneckiego kompozytora Giovanniego Croce. Płyta została wysoko oceniona przez magazyn „Diapason” i została nominowana do nagrody Preis der deutschen Schallplattenkritik 2018 w kategorii „muzyka dawna”.

Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Wygrana 2
30–311 Kraków
tel. (+48 12) 354 25 00
fax. (+48 12) 354 25 01
godziny pracy biura:
8:30–16:30