Eleanor Dennis

Absolwentka International Opera School przy Royal College of Music i programu Harewood Artist w English National Opera, gdzie wystąpiła w roli Hrabiny w „Weselu Figara” i jako Micaëla w „Carmen”.

W sezonie 2016/2017 zadebiutowała w roli Hrabiny w Scottish Opera i jako Helena w „Śnie nocy letniej” na Festiwalu w Aldeburghu.

Wśród jej realizacji koncertowych znajdują się „Ein Deutsches Requiem” Brahmsa (CBSO, dyr. Andrew Manze), „Chrystus na Górze Oliwnej” Beethovena (Bamberger Symphoniker, dyr. Rolf Beck), „Symfonia Wiosenna” Brittena (Vienna Radio Symphony Orchestra, dyr. Cornelius Meister oraz BBC Scottish Symphony Orchestra, dyr. Ilan Volkov), „Eliasz” (Three Choirs Festival), „Harmoniemesse” Haydna (Oxford Philharmonic Orchestra, dyr. Sir András Schiff), „Une Voix dans le Désert” Elgara (CBSO, dyr. Andris Nelsons), „Egmont” (BBC Philharmonic, dyr. Juanjo Mena), „Missa Solemnis” Beethovena (Three Choirs Festival) i „Cztery ostatnie pieśni” Straussa (Royal Philharmonic Orchestra, dyr. Martyn Brabbins). Wystąpiła także z London Philharmonic Orchestra (dyr. Vladimir Jurowski), z Early Opera Company (dyr. Christian Curnyn) i Swedish Radio Orchestra (dyr. Daniel Harding).

Uznanie przyniosły jej udział w London Handel Festival i rola w „Rodelindzie”, wysoko oceniona przez krytyków. Fiona Maddock z „The Observer” stwierdziła: „ona ma przed sobą świetlaną przyszłość. Nie znam nikogo, kto bardziej niż Dennis zasługiwałby na to, by być gwiazdą”. Podczas festiwalu w roku 2012 wystąpiła jako Constanza w „Ryszardzie I”, a Hugh Canning nazwał ją „wielkim talentem”. W 2013 roku ponownie pojawiła się na festiwalu, tym razem w roli Orezji w „Orfeuszu” Telemanna z Ianem Page’em i Classical Opera.

Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Wygrana 2
30–311 Kraków
tel. (+48 12) 354 25 00
fax. (+48 12) 354 25 01
godziny pracy biura:
8:30–16:30