Lea Desandre

Mezzosopranistka o francuskich i włoskich korzeniach, laureatka nagrody France’s Victoires de la Musique Classique (2017) oraz HSBC Prize na festiwalu w Aix en Provence (2016). Studiowała w Paryżu i w Wenecji pod kierunkiem Sary Mingardo, wcześniej przez 12 lat tańczyła w balecie.

W wieku zaledwie 20 lat zwyciężyła w prestiżowym konkursie Jardin des Voix, a William Christie zaprosił ją do udziału w międzynarodowej trasie koncertowej obejmującej: Alice Tully Hall, Sydney Opera House, Tchaikovsky Concert Hall, KKL Luzern i Filharmonię w Paryżu. Wystąpiła w roli Dorabelli podczas premiery „Cosi fanciulli” Nicolasa Bacriego w Théâtre des Champs-Elysées w 2014 roku, w Shanghai Symphony Hall w realizacjach dzieł Handla – jako Sekstus („Juliusz Cezar”) i Ruggiero („Alcina”) pod batutą Davida Sterna, jak również w Theater an der Wien (dyr. Raphaël Pichon) jako Céphie w „Zoroastrze” Rameau.

W sezonie 2017/2018 zadebiutowała na scenie Opéra Comique w tytułowej roli „Alcione” Marina Marais pod batutą Jordiego Savalla. Wystąpiła w roli Messaggiery w „Orfeuszu” Monteverdiego w Musikverein Wien, w Madrycie i w Filharmonii Paryskiej, a także podczas Festiwalu w Aix en Provence jako Flerida w nowym wystawieniu „Erismeny” Cavallego.

Lea Desandre występuje głównie w repertuarze muzyki kameralnej. Współpracuje z lutnistą Thomasem Dunfordem (Konzerthaus Wien, Opéra de Bordeaux, Salle Cortot) i z pianistką Sarah Ristorcelli.
Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Wygrana 2
30–311 Kraków
tel. (+48 12) 354 25 00
fax. (+48 12) 354 25 01
godziny pracy biura:
8:30–16:30