Louise Kemény

Absolwentka Royal Conservatoire of Scotland, stypendystka programu Britten-Pears Young Artist, Independent Opera i Yeoman of the Worshipful Company of Musicians, laureatka następujących nagród: Ian Smith of Stornoway Opera Prize, Basil A. Turner Prize, Joaninha Trust Prize i David Goldman Award.

Do jej ról zaliczają się partie: Barbariny („Wesele Figara”) dla Dutch National Opera, Teofano („Ottone”) dla English Touring Opera, Jano („Jenůfa”) dla Scottish Opera, Poppei („Agrippina”) dla Iford Arts, Serpetty („Rzekoma ogrodniczka”), Elisy („Hipermestra”) oraz Sieroty („Kawaler srebrnej róży”) na festiwalu operowym w Glyndebourne. Wystąpiła również w rolach głównych trzech współczesnych oper – jako Kobieta w „Unknown Position”, Dziewczynka w „Bonesong” i Żona w „Nauset”.

Jej najważniejsze wykonania koncertowe to: „Missa Solemnis” Beethovena ze Stephenem Cleoburym w King’s College Chapel w Cambridge, „Mesjasz” Handla z członkami Philharmonic Orchestra w Bergen, „Carmina Burana” w Cadogan Hall, „Msza c-moll” Mozarta w Goldsmith’s Hall, „Stabat Mater” Rossiniego i „II Symfonia” Mendelssohna. W repertuarze współczesnym Kemény wystąpiła w „Weselu” Strawińskiego z Royal Scottish National Orchestra, „Trois poemes de Mallarmé” Ravela i „Trzy wiersze w języku japońskim” Strawińskiego w Conway Hall.

Wystąpiła podczas MozartFest w Würzburgu i na St John’s Smith Square w solowym projekcie „Dans le Jardin”, zainspirowanym wystawą “Painting the Modern Garden” w Royal Academy of Arts. Wystąpiła także w Wigmore Hall, Fitzwilliam Museum w Cambridge, St George’s Hannover Square oraz w Museen der Stadt Nürnberg, gdzie zaśpiewała „The Heart’s Assurance” Tippetta, a także w Dokumentationszentrum w realizacji „On This Island” Brittena, upamiętniającej I wojnę światową.
Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Wygrana 2
30–311 Kraków
tel. (+48 12) 354 25 00
fax. (+48 12) 354 25 01
godziny pracy biura:
8:30–16:30