Marc Padmore

W przedstawieniach operowych współpracował z takimi reżyserami jak Peter Brook, Katie Mitchell, Mark Morris czy Deborah Warner. Wystąpił w „The Corridor” i „The Cure” Harrisona Birtwistle’a na Aldeburgh Festival i w Linbury Theatre jako Captain Vere w operze „Billy Budd” Brittena, a także jako Ewngelista w „Pasji według św. Mateusza” dla Glyndebourne Festival Opera oraz Anioł/Jan w „Written on Skin” George’a Benjamina z Royal Opera.

Współpracuje z najważniejszymi orkiestrami świata. W sezonie 2016/2017 był artystą w rezydencji Bavarian Radio Symphony Orchestra, a w sezonie 2017/2018 zajmuje tę pozycję w Berlin Philharmonic Orchestra. Jego współpraca z Orchestra of the Age of Enlightenment obejmuje między innymi „Pasję według św. Jana” i „Pasję według św. Mateusza” Bacha. Współpracuje także z Britten Sinfonia.

Mark Padmore koncertuje na całym świecie. Śpiewał pieśni Schuberta w Amsterdamie, Barcelonie, Birmingham, Londynie, Liverpoolu, Paryżu, Tokio, Wiedniu i Nowym Jorku. Do jego partnerów koncertowych należą Kristian Bezuidenhout, Jonathan Biss, Imogen Cooper, Julius Drake, Till Fellner, Simon Lepper, Paul Lewis, Roger Vignoles i Andrew West. Wśród kompozytorów wymienić można Sally Beamish, Harrisona Birtwistle’a, Jonathana Dove’a, Thomasa Larchera, Nico Muhly’ego, Aleca Rotha, Marka-Anthony’ego Turnage’a, Huwa Watkinsa, Ryana Wiggleswortha i Hansa Zendera.

Jego bogata dyskografia obejmuje między innymi nagrania: „Missa Solemnis” Beethovena, „Stworzenie świata” Haydna z Bernardem Haitinkiem i Bavarian Radio Symphony Orchestra (BR Klassik), a także pieśni Beethovena, Haydna i Mozarta z Kristianem Bezuidenhoutem dla wytwórni Harmonia Mundi. Inne jego realizacje dla Harmonia Mundi to arie Handla „As Steals the Morn” z English Concert (BBC Music Magazine Vocal Award), utwory Schuberta z Paulem Lewisem („Podróż zimowa” otrzymała w 2010 nagrodę Gramophone Vocal Award), „Dichterliebe” Schumanna z Kristianem Bezuidenhoutem (2011 Edison Klassiek Award), „Serenade” i „Nocturne” Brittena oraz „Dies Natalis” Finziego z Britten Sinfonia (nagroda ECHO/Klassik 2013).

W 2016 roku Mark Padmore został wokalistą roku „Musical America”. W 2014 roku przyznano mu tytuł honoris causa Uniwersytetu w Kent. Jest dyrektorem artystycznym St. Endellion Summer Music Festival w Kornwalii.
Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Wygrana 2
30–311 Kraków
tel. (+48 12) 354 25 00
fax. (+48 12) 354 25 01
godziny pracy biura:
8:30–16:30