Marcin Liweń

Kontratenor Marcin Liweń zdobył licencjat na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w 2012 roku zaś ukończył studia magisterskie na Wydziale Wokalnym na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, studia. Kształcił się na kursach mistrzowskich u Ali Simoni, Paula Esswooda, Michaela Chance’a, Artura Stefanowicza i Marka Rzepki.

Marcin Liweń otrzymał także tytuł magistra biotechnologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Artysta oncertuje jako solista i kameralista z repertuarem oratoryjno-kantatowym z okresu renesansu i baroku. Występował na najważniejszych festiwalach muzyki dawnej w Polsce, m.in. Misteria Paschalia, Opera Rara, Wratislavia Cantans czy Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej. Śpiewał również na festiwalach w Austrii, Niemczech, Francji i Hiszpanii. Pracował z takimi dyrygentami, jak Vincent Dumestre, Giovanni Antonini, Paul McCreesh, Marcin Szelest i Jan Tomasz Adamus.

W lipcu 2014 roku z zespołem La Tempesta nagrał utwory Mikołaja Zieleńskiego ze zbioru „Offertoria et Communiones totius anni”. W maju 2013 roku z zespołem Sabionetta dokonał nagrania płyty „Podobieństwo żywota krześcijańskiego. XVI-wieczna muzyka polska”.

Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Wygrana 2
30–311 Kraków
tel. (+48 12) 354 25 00
fax. (+48 12) 354 25 01
godziny pracy biura:
8:30–16:30