Victor Sicard

Francuski baryton Victor Sicard urodził się w La Rochelle. Studiował muzykologię na uniwersytecie w Tours, a także na Guildhall School of Music and Drama i w National Opera Studio, gdzie był stypendystą Royal Opera House. W roku 2013 był członkiem Le Jardin des Voix, akademii młodych artystów organizowanej przez Les Arts Florissants i Williama Christiego.

Jeszcze podczas studiów na Guildhall School of Music wystąpił jako Demetriusz w „Śnie nocy letniej”, Gasparo w „Ricie” Donizettiego oraz jako Herr Fluth w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” Nicolaia. Jego inne role operowe to Guglielmo w „Così fan tutte” na Ryedale Festival, Escamillo w „Carmen” w Narbonne, Eneasz w „Dydonie i Eneaszu” na Festival de Thiré z Williamem Christiem, oraz Dr Falke w „Zemście nietoperza” dla Linz Opera.

Śpiewał partie solowe w wykonaniach koncertowych takich dzieł, jak „Carmina Burana” Orffa, „Ein deutsches Requiem” Brahmsa, „Requiem” Fauré, „Requiem” Mozarta, „Petite Messe Solennelle” Rossiniego, „Theresienmesse” i „Msza Nelsońska” Haydna, „Msza As-dur” Schuberta, „La Missa Gallica” Lallementa, „Dixit Dominus” Vivaldiego, „Uczta Baltazara” Waltona oraz „Pasja według św. Jana”, „Pasja według św. Mateusza” i „Magnificat” Bacha. Wykonał również kantaty Montéclaira i Campry w Opéra Comique z towarzyszeniem Les Arts Florissants i Williama Christiego, a także “Pasję według św. Jana” z Ensemble Aedes pod batutą Mathieu Romano.

Victor Sicard koncertował w Wigmore Hall, Barbican Hall, France Musique w Paryżu i Salle Bourgie w Montrealu.

Jego ostatnie realizacje to „Caecilia Virgo et Martyr” Charpentiera, recital solowy na Festival de Thiré, koncerty na Oxford Lieder Festival z pianistą Grahamem Johnsonem (wybór pieśni Gabriela Fauré) oraz z pianistką Anną Cardoną, cykl koncertów „Le Roi Soleil” z Les Arts Florissants we Francji i Brukseli, rola Ormonte w „Partenope” Handla z Il Pomo D’Oro (Paryż, Amsterdam, Pampeluna, Essen i Madryt), „Msza Koronacyjna” z Ensemble OTrente, oraz Lewita w „Salomonie” Handla w Hanowerze.Fot. Olivier Allard
Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Wygrana 2
30–311 Kraków
tel. (+48 12) 354 25 00
fax. (+48 12) 354 25 01
godziny pracy biura:
8:30–16:30