Anna Danilevskaia gra na fidelach i violach renesansowych, specjalizujące się w repertuarze od XIV do XVII wieku. Urodziła się w pochodzącej z Sankt Petersburga rodzinie muzyków. Dorastała we francuskim Metz, a naukę gry na różnych instrumentach rozpoczęła w wieku sześciu lat. Jako piętnastolatka odkryła fidel, a następnie violę da gamba.

Studiowała u Pedro Memelsdorffa w Barcelonie, a później w Schola Cantorum Basiliensis, koncentrując się na średniowiecznych fidelach. Studia ukończyła z tytułem magistra w klasie viol u Paolo Pandolfo.

 

Anna występuje z różnymi zespołami wykonującymi muzykę średniowieczną i renesansową, m.in. Currentes, La Morra, Música Temprana czy Canto Coronato oraz wykłada na Letnich Kursach Muzyki Dawnej Trigonale.

 

W 2014 roku założyła własną grupę Sollazzo Ensemble specjalizującą się w muzyce średniowiecza i wczesnego renesansu. Ten debiut w roli dyrektora artystycznego zespołu pozwolił Annie zgłębić różne sposoby podejścia do wybranego przez siebie repertuaru i rozwinąć język muzyczny, który został nazwany przez krytyków „wyjątkowym, odważnym, a jednocześnie pełnym szacunku”.

 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre

więcej

Organizatorzy