Compass Consort powstał w Bazylei – jego członkowie spotkali się podczas studiów w Schola Cantorum Basiliensis. Wspólnie przez wiele lat grywali wcześniej w różnych zespołach, a do grupy każdy z nich wnosi inne umiejętności i pole soecjalizacji.

Caroline Ritchie przybyła do Bazylei po studiach w Royal Academy of Music (gdzie później przez wiele lat sama uczyła); wykonuje XVI- i XVII-wieczny repertuar na violę, w szczególności muzyką wirtuozowską na violę bastarda i division viol (rodzaj violi basowej przeznaczonej do wykonywania kunsztownych wariacji), a także zajmuje się jego edycją. Leonardo Bortolotto studiował w Bazylei u Paolo Pandolfo, gra na niemal każdym instrumencie z rodziny viol: od violone i violi dyszkantowej po lirone i bastardę. Jest także inżynierem dźwięku, jego doświadczenie jest więc nieocenione podczas prób zespołowych. Elizabeth Rumsey gra na violi, fideli i lirone; jej specjalizacja to muzyka z XV i XVI wieku na zespół viol. Jest jedną z osób odpowiedzialnych za nową serię koncertów ReRenaissance odbywających się w Bazylei, zaś pasjonuje ją wykonywanie muzyki ze źródeł oryginalnych. Marc Lewon, który gra zarówno na violi renesansowej, jak i na lutni, jest ekspertem od muzyki średniowiecza i renesansu. Uczy gry na średniowiecznej i renesansowej lutni w Schola Cantorum Basiliensis.

 

Cały zespół często występuje także z innymi consortami viol i większymi grupami muzycznymi w Europie, Australii, Północnej i Południowej Ameryce; dokonał też licznych nagrań płytowych i radiowych.

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy