Sara Águeda jest absolwentką Konserwatorium im. Arturo Sorii w Madrycie. W 2005 roku rozpoczęła karierę w Compañía Nacional de Teatro Clásico, gdzie spędziła osiem sezonów, występując w kraju i za granicą. Zainteresowanie muzyką dawną i fascynacja harfą podwójną, której tajniki poznawała pod okiem Nurii Llopis, sprawiły, że podjęła studia w Escola Superior de Música de Catalunya, gdzie kształciła się pod kierunkiem harfistki Mary Galassi. Występuje regularnie na najważniejszych festiwalach na całym świeciei w tak prestiżowych salach, jak Konzerthaus w Wiedniu, filharmonie w Paryżu i Berlinie, Auditorio Nacional de Música, Teatro Real de Madrid czy Opera Royal de Versailles.

Obok kariery solistki rozwija również współpracę z wieloma zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie historycznym, jak np. Música Ficta, La Capilla Jerónimo de Carrión, Música Alchemica, La Ritirata, La Grande Chapelle, Vandalia, Opera Omnia, Freiburger Barockorchester, Capella de Ministrers, Capella Sanctae Crucis czy Le Poème Harmonique. 

Uczestniczyła w nagraniu ponad 40 albumów dla takich wytwórni, jak Glossa, Alpha, Harmonia Mundi, Panclassics, Warner czy Dux. Jej solowe projekty nagraniowe to Un viaje a Nápoles, El teatro del arpa, Stravaganza i Im-Posibles (z grupą Tañer). Niebawem ukaże się jej najnowsza płyta Ellas Renacen. 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy