Thibaut Lenaerts uczył się śpiewu w Conservatoire royal de Liège w klasie Grety De Reyghere oraz w Conservatoire royal de Mons w klasie Thierry’ego Miglioriniego – obie uczelnie ukończył z wyróżnieniem. Występuje jako solista pod batutą Williama Christie z Les Arts Florissants, Hervé Niqueta z Le Concert Spirituel, a także Guy’a Van Waasa, Louisa Langré, Jeana Tubéry’ego czy Patricka Davina.

Śpiewał w najlepszych europejskich zespołach kierowanych przez takie sławy, jak Marc Minkowski, Frieder Bernius i Philippe Hereweghe. Ma także na koncie współpracę z reżyserami: Robertem Carsenem, Frédérikiem Dussenne’em, Lukiem Bondym, José Montalvo czy Deborah Warner.

Thibaut Lenaerts należy do Chœur de chambre de Namur – jest jednym z jego śpiewaków, a także prowadzącym zespół odpowiedzialnym za jego artystyczne przygotowanie.

Od 2014 roku pełni funkcję asystenta dyrygenta Leonarda Garcíi Alarcóna. Na jego prośbę kierował chórem Opery Paryskiej podczas przygotowań do produkcji spektaklu Les Indes galantes wystawionego w Opéra Bastille we wrześniu 2019 roku.

Od chóru Radio France otrzymał prestiżowe zaproszenie do przygotowania wraz z zespołem dzieł Johanna Sebastiana Bacha: Mszy h-moll i Pasji według św. Jana.

Thibaut Lenaerts pracuje jako wykładowca konserwatoriów w Brukseli i Liège.

Wziął udział w nagraniach blisko 60 albumów. Wśród nich warto wyróżnić m.in. poświęconą pieśniom Faurégo płytę solową nagraną z akompaniującym na fortepianie Erarda Philippe’em Rigą (dla wytwórni Muso/Alpha) oraz CD z dziełami chóralnymi Francka, na którym Thibaut zadyrygował Chœur de chambre de Namur (dla wytwórni Musique en Wallonie).

 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy