Zapraszamy do współpracy!

Od ponad 20 lat współpracujemy z parterami i sponsorami Krakowskiego Biura Festiwalowego, biorąc udział w realizacji największych w Polsce kampanii sponsoringowych dotyczących obszaru kultury. Sponsorowanie kultury to inwestycja, a w przypadku imprez organizowanych przez KBF to zarazem gwarancja, że wsparcie przeznaczane jest na przedsięwzięcia najlepsze w swoich kategoriach, cenione przez widzów i specjalistów. Szeroki wachlarz naszych imprez pozwala odnaleźć najdogodniejsze pole do wsparcia swojej marki i budowania wizerunku każdej z firm i instytucji, bez względu na profil działalności.

Zaproponujemy rozwiązania i formy obecności sponsora, które uwzględnią Państwa oczekiwania, odpowiedzą na potrzeby rynkowe, wesprą realizację Państwa strategii marketingowej i promocyjnej.

Atutem naszych imprez jest również konsekwentne, rozłożone na lata budowanie marki, stabilność finansowa i jasne określenie strategii działań oraz precyzyjny odbiorca każdej z imprez. Partnerstwo z nami to nie tylko wsparcie kultury w jej najlepszym wydaniu, to mądra i opłacalna decyzja biznesowa.

Analizujemy oczekiwania i potrzeby promocyjne firm. Odpowiadamy na nie prezentując spektrum korzyści, jakie mogą powstać dzięki współpracy z nami. W oparciu o unikalne atuty danego projektu, przygotowujemy atrakcyjny pakiet świadczeń odpowiadający na unikalne potrzeby sponsorów i partnerów. Komunikujemy się z klientem na każdym etapie współpracy, od zainicjowania rozmów, po rozliczenie umowy; dbamy o komfort i kulturę kontaktu. Przygotowujemy profesjonalną obsługę dokumentacji, procedując umowy oraz faktury we własnym zakresie.
Realizujemy świadczenia w oparciu o współpracę z zaufanym i doświadczonym zespołem. Jesteśmy w stanie na bieżąco reagować na zmiany.
Monitorujemy media, przygotowujemy ewaluację oraz raport sponsorski z przeprowadzonych działań.

Współpracujemy m.in. z:

Suempol, TAURON PE, PZU, EDF Polska, Volvo, VW, Jaguar, BMW, Audi, Galeria Krakowska, Valeo Autosystemy, Nespresso, Red Bull, Empik, Ambra SA, Mayland Real Estate, Hard Rock Café Polska, Kompania Piwowarska, Port Lotniczy Kraków Airport, Cinema City, Moleskine, John Lemon, Maspex, Nokia, Ikea, Bank Millennium.

Współpracowali z nami

Jako Mecenas, firma Suempol wspierała kluczowe wydarzenia organizowane przez KBF, m.in. Festiwal Opera Rara, Festiwal Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej, Conrad Festiwal oraz Cykl ICE Classic 2020. Współpraca z Suempolem dawała wsparcie finansowe wydarzeń kulturalnych dla Biura. Suempol natomiast miał możliwość realizacji swoich celów, określonych w strategii PR - dzięki ekspozycji logotypu na materiałach promocyjnych oraz możliwości brandingu podczas wydarzeń, Suempol ukazuje odbiorcom zaangażowanie społeczne, tym samym zwiększa rozpoznawalność marki oraz budując pozytywne emocje wokół niej. Łączenie brandu Mecenasa z konkretnymi wydarzeniami, takimi jak Festiwal Opera Rara czy Misteria Paschalia sprawia, że emocje towarzyszące odbiorcom wydarzeń, zaczynają być kojarzone i przypisywane marce wspierającej. W ramach współpracy z KBF, Suempol zyskuje między innymi ekspozycję logotypu na wszystkich materiałach drukowanych, takich jak plakaty, citilighty, ulotki i broszury. Reklama Mecenasa eksponowana jest w formie ulotek w punktach InfoKraków, pojawia się także w książkach programowych, magazynie Karnet, w mediach społecznościowych oraz na wszelkich ściankach i prestach sponsorskich. Marka Mecenasa jest nierozerwalnie związana z marką festiwalu.

Świadomość kulturotwórczej roli biznesu oraz poczucie misji społecznej to wyróżnik nowoczesnych, świadomych przedsiębiorstw, które na etapie kreowania strategii marketingowych stawiają̨ na wspieranie inicjatyw związanych z kulturą. To właśnie kultura wyznacza nowe kierunki myślenia, skłania do refleksji i jak żadna inna dziedzina życia stanowi uniwersalną odpowiedź na potrzebę wspólnoty. To nie dodatek do naszej codzienności – to właśnie jest nasza codzienność. Warto o tym mówić, tym bardziej że często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Bank Millennium doskonale to rozumie, dlatego od ponad 30 lat wspiera sztukę w niemal wszystkich jej formach, sięgając do kultury niszowej i popularnej o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Stawia na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Z KBF współpracuje już od 2012 roku.

Barista Spółka Akcyjna - właściciel Hard Rock Cafe Kraków - od 2015 roku wspiera Wianki, realizowane przez KBF, pomagając w ten sposób w organizacji święta muzyki w Krakowie. HRC jest rzetelnym i wiernym partnerem KBF, z którym współpraca przebiega zawsze na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym. W ramach współpracy przy Wiankach - Święcie Muzyki, jedna ze scen nosi tytuł Hard Rock Cafe Kraków. Oprócz tytularnej nazwy sceny, HRC jest fundatorem jednej z nagród w Konkursie na Najpiękniejszy Wianek, w ramach którego KBF kultywuje tradycję plecenia wianków.

Współpraca z KBF była strategiczną decyzją właścicieli firmy, gdyż umowa zawarta została na trzy lata. To pionierska i bezprecedensowa sytuacja w Polsce, kiedy prywatny przedsiębiorca wspiera instytucję kultury w takim zakresie i dzieli z urzędem miasta odpowiedzialność za finansowanie wydarzeń kulturalnych. Wspierając promocję kultury i sztuki, BTG dał przykład odwagi i determinacji w realizowaniu wizji biznesu racjonalnego i społecznie zaangażowanego. Dojrzałość zobowiązania, które wzięła na siebie firma to najlepszy dowód na solidarność społeczną, która coraz częściej cechuje polskich przedsiębiorców. Ekspozycja logotypów marek i firm nie jest już wystarczająca. Liczy się zaangażowanie widzów. Badania pokazują, że takie uczestnictwo w życiu kulturalnym, przyczynia się do podniesienia jakości życia mieszkańców,
wytwarza i pielęgnuje więzi.

Organizatorzy