Festiwal Misteria Paschalia to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych muzyce dawnej, odbywające się w Krakowie w trakcie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Ideą tegorocznej edycji jest jeszcze dokładniejsze niż zwykle odzwierciedlenie wydarzeń tego okresu w programie festiwalu oraz ścisłe powiązanie go z podróżą w głąb siebie i problemami etycznymi, które niesie historia męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – zgodnie z myślą przewodnią: „Tempus Paschalis jako umacnianie i etyczne zobowiązanie do zmiany”.

Książka Festiwalu Misteria Paschalia 2022 oddaje ten zamysł poprzez rozpisanie powyższego hasła na trzy pasma tekstów. W pierwszym z nich programy poszczególnych koncertów opisują muzykolodzy i teoretycy muzyki: Agnieszka Draus, Dominika Micał i Marcin Majchrowski. Wydarzenia, symbolikę i znaczenie kolejnych dni Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy na gruncie duchowości chrześcijańskiej komentuje ks. Andrzej Draguła. Trzecie pasmo – poświęcone towarzyszącym nam w tym czasie emocjom, a także sposobom ich oswajania i drogom wewnętrznego rozwoju – zaproponował psycholog Mariusz Makowski.

Punktem wyjścia do książki są koncerty Festiwalu Misteria Paschalia 2022, jednak zawarte w niej rozważania i refleksje mają charakter ponadczasowy – i z pewnością pozostaną z nami na dłużej.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Książka jest dostępna:

  • w wersji tradycyjnej z rozkładówką – CZYTAJ
  • w wersji mobile z pojedynczymi stronami – CZYTAJ

Wybrane teksty z książki festiwalowej można również posłuchać w wersji audio na:

Organizatorzy