Misteria Paschalia już od ponad dwóch dekad wypełniają muzyką dawną wnętrza krakowskich sal koncertowych i kościołów w okresie Wielkiego Tygodnia. Nieodłącznym elementem misteryjnego programu od lat pozostaje zespół Le Poème Harmonique, który co roku witany jest przez festiwalową publiczność ze szczególną serdecznością. Jego założyciel Vincent Dumestre od 2024 r. obejmie funkcję dyrektora artystycznego Misteria Paschalia.

Francuski instrumentalista i dyrygent związany jest z Krakowem od 2007 r., od tego czasu występował na Misteria Paschalia niemal w każdej edycji. W roku 2017 został dyrektorem-rezydentem festiwalu, który skoncentrowany był wówczas na francuskim kręgu kulturowym. Okres ten wspomina jako „wspaniałą przygodą, zarówno społeczną, międzyludzką, jak i muzyczną”. Nadchodzące lata dadzą okazję do kontynuowania i rozwijania tej przygody. Vincent Dumestr obejmie funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Misteria Paschalia w kolejnych trzech edycjach – od roku 2024 do 2026. 

O pomyśle na 21. odsłonę festiwalu usłyszmy 15 stycznia, kiedy to zostanie przedstawiony program Misteria Paschalia 2024.

Organizatorzy