Benjamin Hulett kształcił się jako chórzysta w New College w Oksfordzie, a następnie uczył się u Davida Pollarda w Guildhall School of Music and Drama. Od 2005 do 2009 roku był członkiem zespołu Hamburgische Staatsoper. Debiutował w Bayerische Staatsoper, Deutsche Staatsoper w Berlinie oraz Theater an der Wien w światowej premierze Die Besessenen Kalitzkego, a także w Festspielhaus Baden-Baden, Opera di Roma oraz na Salzburger Festspiele. Wykonawca roli Luzia w operze Das Liebesverbot zrealizowanej przez Opéra national du Rhin Strasbourg, wystąpił także po raz pierwszy jako Tom Rakewell w operze The Rake's Progress w Caen, Limoges, Reims, Rouen i Luksemburgu. W Wielkiej Brytanii Benjamin występował na scenach Glyndebourne Festival Opera, Royal Opera House Covent Garden, Opera North, Grange Park Opera, Opera Holland Park, Garsington Opera oraz Welsh National Opera. Wziął udział w inscenizacji Pasji według Świętego Mateusza przygotowanej przez sir Jonathana Millera w National Theatre.

Benjamin jest regularnym gościem koncertów serii BBC Proms, gdzie występuje pod batutą uznanych dyrygentów – sir Rogera Norringtona, sir Johna Eliota Gardinera, sir Andrew Davisa i wielu innych, a także cenionym wykonawcą pieśni. Na scenie koncertowej wystąpił m.in. w operetce The Yeomen of the Guard pod batutą Johna Wilsona oraz II Symfonii Mendelssohna wraz z Edwardem Gardnerem i City of Birmingham Symphony Orchestra, jako Arbace w Idomeneo z Fabio Biondim, w Serenade for Tenor, Horn and Strings Brittena pod batutą sir Rogera Norringtona i Christophera Hogwooda, Die Frau ohne Schatten na deskach Amsterdam Concertgebouw pod batutą Vladimira Jurowskiego, tytułowej roli w operze Lucio Silla J.C. Bacha pod kierunkiem Ivora Boltona podczas Mozartwoche w Salzburgu, A Quiet Place Bernsteina z Montreal Symphony Orchestra pod dyrekcją Kenta Nagano, L’heure espagnole z Boston Symphony Orchestra pod batutą Charles’a Dutoit oraz rolę Tamina w koncercie z Filharmonią Berlińską i sir Simonem Rattle’em.

 

W ostatnich miesiącach do listy swoich występów artysta dołożył wykonanie Pulcinelli w czasie BBC Proms pod batutą Martyna Brabbinsa, powrót do Covent Garden z Czarodziejskim fletem, występy w Saulu Handla w Theatre du Châtelet oraz w Fideliu w Theater an der Wien. Inne znaczące angaże to debiut z Los Angeles Philharmonic Orchestra w L’heure espagnole pod batutą Charles’a Dutoit, rola Andresa w operze Wozzeck zrealizowanej przez Theater an der Wien, występ na deskach Carnegie Hall jako Jowisz w Semele w ramach trasy English Concert po USA i Europie pod przewodnictwem Harry’ego Bicketa, seria występów w roli Arbace w Idomeneo z Teatro Real Madrid oraz rola Davida w wersji koncertowej Śpiewaków norymberskich zrealizowanej wraz z Santa Cecilia Orchestra i Antonio Pappano.

 

W tym sezonie Benjamin Hulett wystąpi w roli Lizandra w Deutsche Oper Berlin w realizacji Snu nocy letniej Brittena. Zaśpiewa także Serenadę tego samego autora z Südwestdeutsches Kammerorchester Pforzheim i wystąpi w realizacjach Mesjasza z orkiestrami Hallé pod kierunkiem Sofi Jeannin, Royal Scottish National Orchestra pod batutą Christiana Curnyna oraz Kammerorchester Basel pod przewodnictwem Paula McCreesha. Benjamin powróci również z operą Der Kaiser von Atlantis do współpracy z BBC Symphony Orchestra, a także do drezdeńskiej Semperoper w Don Giovannim jako Don Ottavio.

 

Dyskografia Benjamina Huletta obejmuje nagrania od utworów wczesnego baroku po dzieł nowo powstające. Artysta zdobył za nie wiele nagród, w tym wyróżnienia czasopism „BBC Music Magazine” i „Gramophone” oraz Grammy, L’Orfee d’Or i Diapason.

 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre

więcej

Organizatorzy