Carole Cerasi jest jedną z czołowych koncertujących i nagrywających klawesynistek skupionych na muzyce dawnej. Słynie z ekspresyjnych i wirtuozowskich interpretacji, płynności frazy i wyrafinowanego podejścia do prezentowanych dzieł. Występowała z recitalami w całej Europie, a także w Japonii, Singapurze, Hongkongu, Kolumbii, Izraelu, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. 

Jej płyty zdobyły liczne nagrody (Gramophone Awards dla Elisabeth Jacquet de La Guerre, Diapason d’Or de lAnnée dla albumów C.P.E. Bach, Thomas Tomkins i J.S. Bach and the Möller Manuscript, wyróżnienia w konkursie Gramophone Awards dla nagrań J.S. Bach and the Möller Manuscript i Scarlatti). W 2010 roku w wytwórni Metronome Recordings ukazał się liczący 10 płyt album z kompletem dzieł klawesynowych François Couperina – nagrodzony Diapason d’Or. 

 

Carole Cerasi jest także cenionym pedagogiem – pracuje z utalentowanymi studentami jako profesor klawesynu i fortepianu historycznego prestiżowych uczelni: Royal Academy of Music, Guildhall School of Music & Drama oraz Yehudi Menuhin School. Ostatnio związała się również z Królewskim Konserwatorium w Hadze jako profesor klawesynu. Ponadto Carole Cerasi zasiada w panelach sędziowskich międzynarodowych konkursów. 

 

Artystka urodziła się w sefardyjskiej rodzinie pochodzącej ze Stambułu. Dzieciństwo spędziła w Sztokholmie, Genewie i Jerozolimie, jej ojczystym językiem jest francuski. 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy