Szwajcarska klawesynistka i flecistka ceniona na scenie międzynarodowej za swoje „uderzająco doskonałe i ekspresyjne” interpretacje („Toccata”) oraz „bezbłędne” wykonania („Diapason”).

Po zakończeniu studiów w Lucernie poświęconych repertuarowi barokowemu, artystka zgłębiała muzykę średniowiecza i renesansu w Schola Cantorum Basiliensis. 

Jej obszerna dyskografia obejmuje repertuar od XIV-wiecznych estampies oraz intabulacji na instrumenty klawiszowe po utwory obejmujące muzykę kameralną i koncerty solowe doby późnego baroku, co odzwierciedla szeroki zakres jej zainteresowań muzycznych oraz umiejętności.  

Jako solistka, kameralistka i pedagog stale podróżuje po Europie, obu Amerykach, a także Bliskim i Dalekim Wschodzie. Regularnie występuje wraz z zespołami Hespèrion XXI, Coro della Radiotelevisione Svizzera Italiana oraz Helsińską Orkiestrą Barokową, jest także jednym z dyrektorów artystycznych i współzałożycielką zespołu La Morra.  

Jej badania nad repertuarem późnośredniowiecznm i wczesnorenesansowym oraz rekonstrukcją instrumentów klawiszowych i fletów prostych z tego okresu znacząco przyczyniły się do powrotu tych instrumentów na współczesne sceny. Obecnie Corina Marti uczy także kolejne pokolenie wykonawców muzyki dawnej jako wykładowczyni Schola Cantorum Basiliensis oraz podczas kursów mistrzowskich na całym świecie. 

 

 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy