Ivo Haun dorastał w Brazylii; w 2010 roku przeprowadził się do szwajcarskiej Bazylei. W 2015 roku ukończył studia na kierunku śpiew dawny w Schola Cantorum Basiliensis, gdzie uczył się pod kierunkiem Gerda Türka; wykształcenie uzupełniał następnie u Richarda Levitta.

Główne obszary jego zainteresowań to wirtuozerski śpiew z epok renesansu i wczesnego baroku, praktyka improwizacji (włącznie z improwizowanym kontrapunktem), historyczne techniki aktorskie, retoryka i jej zastosowanie w spektaklach muzycznych, historyczna wymowa języków europejskich i łaciny oraz zastosowanie oryginalnej notacji w muzyce od XIV do XVII wieku. Od kilku lat artysta sam akompaniuje sobie na lutni. Jest laureatem Nagrody im. Bovicellego na Konkursie Bovicellego 2020 (Schloss Weissenbrunn); prowadził zajęcia z improwizacji historycznej na festiwalach Ex Tempore (Lipsk), Festival de Musique Improvisée de Lausanne i innych. 

Ivo jest bardzo aktywny jako solista i śpiewak zespołowy. Wykonuje muzykę średniowieczną, renesansową i barokową, regularnie występując z zespołami La Cetra Vokalensemble i Barockorchester (Andrea Marcon), La Morra (Corina Marti i Michał Gondko), Thélème (Jean-Christophe Groffe), Basler Madrigalisten (Raphael Immoos), Le Miroir de Musique (Baptiste Romain), a także na koncertach w cyklu ReRenaissance. 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy