Lucie zgłębiała tajniki klawesynu pod kierunkiem Brice’a Sailly’ego. Następnie studiowała w Royal Academy of Music dzięki Stypendium Christophera Hogwooda, a następnie w Konserwatorium Paryskim, które ukończyła z najwyższym wyróżnieniem.

Lucie miała okazję uczyć się od wybitnych klawesynistów, takich jak Carole Cerasi, Pierre Hantaï, Elisabeth Joyé oraz Benjamin Alard.  

Jako solistka występowała we Francji i Anglii na scenach Jeunes Talents, Festival Embaroquement Immédiat, Handel Hendrix House czy Duke’s Hall. Obecnie bierze jest artystą-rezydentką Cité Internationale des Arts w Paryżu, jest także laureatką nagrody Fondation Royaumont. Artystka koncertuje również, grając na pianoforte i klawikordzie, realizuje także basso continuo dla zespołów Clematis i Le Poème Harmonique.  

Jest współzałożycielką Ensemble Théodora, z którym miała okazję występować w Holandii, Belgii, Anglii, Francji i Szwajcarii. Obecnie zespół nagrywa pierwszy album poświęcony muzycznej wymianie wpływów między Francją i Niemcami pod koniec XVII wieku. 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy