Maciej Skrzeczkowski po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Płońsku kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasach fortepianu (Joanna Ławrynowicz-Just, Marek Bracha), klawesynu (Beata Popis), kameralistyki (Anna Misior) i organów (Jarosław Wróblewski). Obecnie jest studentem Królewskiego Konserwatorium w Hadze w klasie fortepianu historycznego (Bart van Oort i Petra Somlaï) i klawesynu (Carole Cerasi).

Jest laureatem wielu krajowych konkursów; szczególnym osiągnięciem było zdobycie III nagrody na Concorso Internazionale di Clavicembalo „Città di Milano” w 2019 roku (I nagrody nie przyznano).

W 2019 roku jako solista brał udział w nagraniu Concertino per dieci strumenti Romana Palestra dla wytwórni Anaklasis, w którym towarzyszyli mu muzycy Sinfonii Iuventus pod batutą Łukasza Borowicza. Koncertował m.in. w domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a także na festiwalach Urbino Musica Antica i Festival Oude Muziek Utrecht.

Brał udział w lekcjach mistrzowskich Elżbiety Stefańskiej, Tobiasa Kocha, Katarzyny Drogosz, Goeffreya Goviera, Władysława Kłosiewicza, Nikołaja Demidenki, Christophe’a Rousseta, Pierre’a Hantaïa oraz Kristiana Bezuidenhouta.

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy