Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich klawesynistów (Paszport „Polityki” 2015), grający na różnych typach historycznych instrumentów klawiszowych. Jako solista i dyrygent regularnie współpracuje z czołowymi zespołami instrumentów dawnych, w tym z Arte dei Suonatori, Brecon Baroque, Capellą Cracoviensis.

Szczególną uwagę poświęca improwizacji.  

W 2015 roku nagrał solowy album z koncertami klawesynowymi Johanna Gottfrieda Müthela (BIS Records) wyróżniony Diapason d’Or, a w 2017 roku – wielokrotnie nagrodzony solowy album Cromatica (CPO). W roku 2018 ukazało się nagranie koncertów klawesynowych Johanna Sebastiana Bacha (Channel Classics), a dwa lata później – Wariacji Goldbergowskich (Rubicon). Za Sonaty różańcowe Bibera, zarejestrowane wspólnie z Rachel Podger i Davidem Millerem otrzymał Gramophone Classical Music Award.  

Świetnie odnajduje się również w muzyce współczesnej, którą prezentuje we współpracy z orkiestrami symfonicznymi. W roku 2021 z orkiestrą Aukso wziął udział w premierowym nagraniu opery Drach. Dramma per musica Aleksandra Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Prowadzi klasę klawesynu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.   

 

 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy