Mónica Pustilnik
Gitarzystka i lutnistka pochodząca z Buenos Aires. Gry na gitarze i fortepianie uczyła się w Conservatorio Nacional de Música „Carlos López Buchardo” w swoim rodzinnym mieście. W 1991 roku otrzymała dyplom nauczyciela gry na gitarze. W 2010 roku ukończyła studia w klasie lutni u Hopkinsona Smitha w Schola Cantorum Basiliensis. Specjalizuje się w muzyce renesansowej i barokowej na lutnię.
Techniki basso continuo na lutni i klawesynie uczyła się u Jespera Christensena, następnie doskonaliła swoje umiejętności pod okiem Rolfa Lislevanda w Staatliche Hochschule für Musik Trossingen (Niemcy). Tajniki prowadzenia chóru zgłębiała pod kierunkiem Michela Corboza w Conservatoire de musique de Genève, a prowadzenia orkiestry uczyła się od Jordiego Mory w Barcelonie.
Prowadzi intensywną działalność jako solistka i kameralistka, realizuje także partie continuo w wielu w produkcjach operowych i oratoryjnych. Regularnie występuje i nagrywa z zespołami: Le Concert d’Astrée (dyr. Emmanuelle Haïm), Cappella Mediterranea (dyr. Leonardo García Alarcón), Les Musiciens du Louvre (dyr. Marc Minkowski), Les Talens Lyriques (dyr. Christophe Rousset), Concerto Vocale (dyr. René Jacobs), Ensemble Elyma (dyr. Gabriel Garrido), Il Seminario Musicale (dyr. Gérard Lesne) i Concerto Soave (dyr. Jean-Marc Aymes).
Pełniła funkcję asystentki kierownika muzycznego w produkcjach oper Cavallego: Eliogabalo w Opéra de Paris, Elena na Festival d’Aix-en-Provence i Hipermestra na Festival Oude Muziek w Utrechcie, a także ope Monteverdiego: Orfeusz w Opéra de Lille i „Koronacja Poppei” w Haute école de musique de Genève.
W 2014 roku dyrygowała operą Elena Cavalliego w Angers-Nantes Opéra.
Od 2001 roku prowadzi aktywną działalność pedagogiczną: uczy gry na lutni, realizacji basso continuo i muzyki kameralnej w Escola Superior de Música de Catalunya w Barcelonie i Conservatorio di Musica di Trapani (Włochy), a od 2015 roku również w Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris.
Nagrywa dla wytwórni Harmonia Mundi, Naïve, Virgin, Arcana, Glossa i K617. Ze szczególnym uznaniem krytyków spotkały się jej solowe nagrania dzieł Alessandra Piccininiego (Accent, 2014). Obecnie pracuje nad albumem poświęconym XVI-wiecznej muzyce włoskiej.