Niemiecki tenor Stefan Sbonnik ma na swoim koncie kilkanaście ról, w tym tytułową w Powrocie Ulissesa do ojczyzny Monteverdiego, Kalila w Die arabische Nacht Christiana Josta, Remendado w Carmen i Billa w Dove’s Flight prezentowanych w Prinzregententheater w Monachium oraz w Ingolstadt. W 2013 roku uczestniczył w rekonstrukcji barokowej opery Almira w Kassel.

Stefan ma w repertuarze szereg koncertowych ról tenorowych: w Symfonii nr 2 B-dur op. 52 „Lobgesang” Mendelssohna (Bielefeld), Oratorium de Noël Saint-Saënsa (Salzburg), War Requiem Brittena (Exeter) i Mesjaszu Händla (Kasseler Musiktage). W 2015 roku Stefan otrzymał stypendium stowarzyszenia Círculo Richard Wagner i zaśpiewał Piękną młynarkę Schuberta dla Deutschlandradio Kultur. W 2017 roku śpiewał rolę Chrystusa w Powinności pierwszego przykazania Mozarta pod dyrekcją Alessandra de Marchiego; wykonanie transmitowano na żywo przez radio Bayerischer Rundfunk. Ten sam rok przyniósł udział w Akademii Mozartowskiej na Festiwalu w d’Aix-en-Provence, gdzie pracował z Susanną Eken i Josephem Alfordem. Następnie wykonał partię Danilo w Wesołej wdówce Lehara w ramach International Opera Academy w Bad Orb, po czym dołączył do Studia Operowego Opéra National du Rhin, gdzie powierzono mu role Ser Toldo Berardengo w operze Zandonaia Francesca da Rimini oraz Brühlmanna w Wertherze Masseneta.

 

W sezonie 2018/2019 wcielił się w buntownika Xaïlouma w Barkouf Offenbacha oraz Śpiewaka w Maria de Buenos Aires Piazzolli w Strasburgu – w produkcji zarejestrowanej i transmitowanej przez kanał telewizyjny Arte. Po nagraniu rozpoczęła się europejska trasa koncertowa, która zakończy się w kwietniu 2022 roku.

 

W następnym sezonie Stefan został ponownie zaproszony przez Münchner Rundfunkorchester, aby zaśpiewać partię Uldino w Attyli Verdiego. Występ ten, transmitowany na żywo przez radio Bayerischer Rundfunk, dostępny jest również na płycie CD. Później zaśpiewał role Licomedesa i Pheresa w Die getreue Alceste Schürmanna w Schwetzingen pod dyrekcją Christiny Pluhar.

 

Ostatnio występował m.in. w roli Cinea w Cajo Fabricio Hassego z {oh!} Orkiestrą Historyczną pod dyrekcją Martyny Pastuszki (ruiny Teatru Victoria w Gliwicach i Theater an der Wien), La Resurrezione Handla w Aachen Theater pod dyrekcją Wernera Erhardta, Oratorium na Boże Narodzenie Bacha w Lozannie i Petite messe solennelle Rossiniego w Münster.

 

W tym sezonie Stefan będzie śpiewał partię Tamina w nowej produkcji Czarodziejskiego fletu w Landestheater Niederbayern, a także partię tenorową w Pasji według św. Jana Bacha w Theater Münster.

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre

więcej

Organizatorzy