Baryton Benjamin Appl jest ceniony zarówno przez słuchaczy, jak i przez krytyków za głos, który „należy do jednego z ostatnich wielkich mistrzów pieśni” dysponujący „niemal nieskończoną paletą barw” („Süddeutsche Zeitung”) i kunsztem opisywanym jako „bezgranicznie poruszający” („The Times”). Zwycięzca Gramophone Award 2016 w kategorii „młody artysta roku”, BBC New Generation Artist 2014–2016, wyróżnień Wigmore Hall Emerging Artist oraz ECHO Rising Star w sezonie 2015–2016. W 2016 roku podpisał kontrakt na wyłączność z Sony Classical, zaś jesienią 2021 roku rozpoczął fascynującą, planowaną na serię albumów współpracę z Alpha Classics.

Benjamin Appl zdobył uznanie także jako wykonawca recitali, występował z nimi na festiwalach: Ravinia, Rheingau, Schleswig-Holstein, Edinburgh International, LIFE Victoria Barcelona, Oxford Lieder, deSingel Antwerp, Heidelberger Frühling czy KlavierFestival Ruhr. Śpiewał także w najważniejszych salach koncertowych, w tym w Festspielhaus Baden-Baden, Concertgebouw w Amsterdamie, Elbphilharmonie Hamburg, muzeum w Luwrze, ponadto regularnie pojawia się w Wigmore Hall oraz na koncertach cyklu Schubertiade w Hohenems i Schwarzenbergu. Jako solista był zapraszany na występy na najbardziej prestiżowych scenach świata i do współpracy z licznymi topowymi zespołami, m.in. NHK Symphony Orchestra, Orkiestrą Filadelfijską, Staatskapelle Dresden, Philharmonia Orchestra, Seattle Symphony, Vienna Symphony.

 

W sezonie 2021–2022 Appl zadebiutował na scenie operowej Gran Teatre del Liceu w Barcelonie jako Arlekin w Ariadnie na Naxos Richarda Straussa. Za tymi występami przyszły liczne koncerty w Europie i Stanach Zjednoczonych, w tym recitale i koncerty w Salle Gaveau w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Berlińskiej, Elbphilharmonie Hamburg, Wigmore Hall, Operze w Dallas i podczas Celebrity Series of Boston; podczas koncertów towarzyszyły mu takie zespoły jak: Filharmonicy Sofijscy, NDR Radiophilharmonie, Berlin Barock Solisten. Benjamin Appl jest także artystą-rezydentem Filharmonii w Jenie i Hamburg Ballet.

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy