Grupa Hirundo Maris powstała w 2009 roku z inicjatywy Arianny Savall i Pettera Udlanda Johansena Specjalizuje się w muzyce dawnej od średniowiecza do baroku, a także przygotowuje własne kompozycje i rozmaite muzyczne fuzje.

Skupia się na muzyce dawnej z rejonu basenu Morza Śródziemnego i krajów nordyckich. W ślad za nazwą zespołu (hirundo maris to łacińska nazwa jaskółki czerwonomorskiej, ptaka wędrownego) jego artyści tropią drogi, którymi muzyka od niepamiętnych czasów podróżowała ponad morzami pomiędzy Skandynawią i Półwyspem Iberyjskim. 

Zespół występuje regularnie na licznych festiwalach w całej Europie – był gościem m.in. Stanser Musiktage (Szwajcaria), Fest für Alte Musik w Kolonii, Jazz in Church Festival w Bukareszcie, Menuhin Festival Gstaad (Szwajcaria), Bachwochen Thun (Szwajcaria), Styriarte Festival (Austria), Festiwalu all’Improvviso (Polska), Oslo Kirkemusikk Festivalen, Nordlysfestivalen w Tromsø (Norwegia), Festival de Dinan (Bretania), Seduced by Harps (Belgia), Sentmenat International Harp Festival (Katalonia), Arp Sanati Dergi Festival w Stambule (Turcja), Festival de Fontfroide i Philippe Maillard Productions (Paryż). 

Pierwszy album Hirundo Maris Chants du Sud et du Nord ukazał się w prestiżowej wytwórni ECM, gdzie został wyprodukowany pod osobistym nadzorem Manfreda Eichera – płyta zdobyła międzynarodowe uznanie. 

Hirundo Maris regularnie współpracuje z innymi zespołami i wytwórniami, jak Alia Vox, Ramée Records i CAB Records. 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy