Maria Chiara - zdjęcie

Maria Chiara Gallo urodziła się w włoskim Correggio; jest absolwentką śpiewu w Conservatorio “Achille Peri” w Reggio Emilia. Naukę kontynuowała u takich śpiewaków, jak Sara Mingardo, Monica Piccinini, Alessio Tosi, a ostatnio również u Soni Tedli Chebreab. Otrzymała stypendium Teatro Lirico Sperimentale w Spoleto; była także artystką programu Academia de Musica Antigua prowadzonego w Barcelonie przez Fundació CIMA pod kierownictwem Jordiego Savalla. Jest także beneficjentką stypendium Beca Bach 2017, które otrzymała od Bach Zum Mitsingen Association (Barcelona), dzięki któremu wystąpiła jako solistka w cyklu wykonań kantat Bacha pod batutą Tona Koopmana. Także jako solistka brała udział w zajęciach Académie Baroque Européenne d’Ambronay prowadzonych przez Sisigwalda Kuijkena.

Wśród ról scenicznych ma na koncie partię Tyzbe w Kopciuszku Rossiniego, Oktawii w Koronacji Poppei Monteverdiego (Bologna), Aeglé in Alcyone Maraisa (z zespołem Opéra Comique w Paryżu, Caen i Wersalu). Występowała m.in. z La Capella Reial de Catalunya (dyr. Jordi Savall), Coro e Orchestra Ghislieri (dyr. Giulio Prandi), Vox Luminis (dyr. Lionel Meunier), Arsys Bourgogne (dyr. Mihály Zeke), Cantar Lontano (dyr. Marco Mencoboni), Il Coro della Radiotelevisione svizzera italiana (Chór Włoskiego Radia i Telewizji w Szwajcarii, dyr. Diego Fasolis), Nederlands Kamerkoor (dyr. Pieter Dijkstra), Ensemble Arte Musica (dyr. Francesco Cera), Ricercare Ensemble (dyr. Federico Maria Sardelli), Concerto Italiano (Rinaldo Alessandrini), Accademia d’Arcadia (dyr. Alessandra Rossi Lurig), La Fonte Musica (dyr. Michele Pasotti).

 

Jest współzałożycielką AbChordis Ensemble, który pracuje pod kierownictwem artystycznym Andrei Buccarelli. Zespół został wyróżniony wsparciem europejskiego projektu EEEmerging, którego opratorem jest Centre culturel de rencontre d’Ambronay. Gallo występowała także na licznych festiwalach.

 

Jej ostatnie i nadchodzące zobowiązania artystyczne to m.in.: Stabat Mater Vivaldiego z Accademia Ottoboni w L’Aquila dla Barattelli Foundation, Stabat Mater Pergolesiego na Malcie z AbChordis Ensemble, Aus Licht Stockhausena z Nederlands Kamerkoor podczas Holland Festival; tournée po Francji i Portugalii z Arsys Bourgogne, kolejne tournée w Australii i Nowej Zelandii z Nederlands Kamerkoor i Peterem Dijkstrą, a także tournée i dwa nagrania przygotowywane z Rinaldo Alessandrinim i jego Concerto Italiano; recitale w Hiszpanii na festiwalu Musica Ficta; koncerty podczas festiwali Utrecht Oude Muziek i MITO Settembre z Coro Ghislieri, w Brugii i Utrechcie z Vox Luminis oraz w Bolonii, Modenie i Wenecji połączone z nagraniem płyty z towarzyszeniem Accademia d’Arcadia; oratorium Caldary w Treviso Roberto Zarpellonem, a także koncert w Reggio Emilia, na którym zaśpiewa wraz z Monicą Piccinini.

 

Maria Chiara Gallo jest także absolwentką uniwersytetów w Bolonii i Modenie, gdzie studiowała kierunek „języki i literatury obce” oraz zrobiła specjalizację w zakresie promocji kultury.

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy