Urodził się w Katanii, rozpoczął studia wokalne w Scuola Civica w Mediolanie, jego nauczycielami byli E. Abumradi, E. Martelli i A. Goussev, uczestniczył też w kursach mistrzowskich A. Curtisa.

W karierze koncertowej interpretuje repertuar od madrygałów po kantaty, od oratoriów po barokowe opery. Jest doceniany zarówno za barwę głębokiego głosu basowego, jak i jego rozległą skalę. Śpiewał role basowe we wszystkich utworach Monteverdiego, występując m.in. w Teatro alla Scala w Mediolanie, Operze Paryskiej, Operze Narodowej w Amsterdamie, Operze w Dijon, Teatrze Stanowym (Stavovské Divadlo) w Pradze, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Teatro Regio w Turynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatro Colón w Buenos Aires, Theater an der Wien, Tokyo Opera City Concert Hall, w Operze Wersalskiej oraz w Liège.

 

Dzięki głosowi o dużej sile, a zarazem pełnej elastyczności jest cenionym wykonawcą ról oratoryjnych o wielkiej sile dramatycznej, a jednocześnie jest często zapraszany do współpracy przez najbardziej prestiżowe zespoły madrygalistów w repertuarze wymagającym wokalnej wrażliwości i delikatności.

 

Nagrywał dla takich firm, jak Decca, Sony, Glossa, Naïve, Chandos, K617, Dynamic i Brilliant.

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy