Serge Goubioud odkrył zamiłowanie do śpiewu dzięki Paulowi Colléaux i prowadzonemu przez niego Ensemble Vocal de Nantes.

Dzisiaj występuje jako tenor solista z najsłynniejszymi dyrygentami specjalizującymi się w muzyce baroku – na tej liście znajdują się m.in. William Christie, Marc Minkowski, René Jacobs, Ton Koopman, Jean-Claude Malgoire, Hervé Niquet, Christophe Rousset i Vincent Dumestre. Wśród licznych ról Serge’a Goubiouda znajdują się m.in. Tamino (Czarodziejski flet, Mozart), Arnalta (L’incoronazione di Poppea, Monteverdi), Ecclitico (Księżycowy świat, Haydn), Ecuba (Didone, Cavalli), Ewangelista (Pasja według św. Jana i Pasja według św. Mateusza, Bach).

 

Podczas nauki specjalizował się w muzyce barokowej, natomiast obecnie sięga po szeroki repertuar – od średniowiecza do współczesności. W 2006 roku we współpracy z aktorem i reżyserem Alainem Carré oraz pianistą Noelem Lee wziął udział w spektaklu musicalowym Une nuit chez Vater Franz opartym na wokalnych kwartetach Franza Schuberta.

 

Występował na największych festiwalach w rodzinnej Francji i za jej granicami m.in. z Le Poème Harmonique i Ensemble Clément Janequin. Ma na koncie liczne nagrania dokonane z zespołami Le Concert Spiritual, Doulce Mémoire, XVIII-21 Musique des Lumières, A Sei Voci oraz – szczególnie ważnym dla artysty – Le Poème Harmonique.

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy