Słynąca z muzykalności i bogatej barwy głosu mezzosopranistka Victoire Bunel jest absolwentką paryskiego Conservatoire national supérieur de musique et de danse, które ukończyła z pierwszą nagrodą w klasie śpiewu. Studiowała także grę na fortepianie. Umiejętności wokalne rozwijała z zespołem Maîtrise de Radio France, następnie dołączyła do Département Supérieur pour Jeunes Chanteurs przy Conservatoire à rayonnement régional de Paris, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem. W 2009 roku Bunel ukończyła także studia muzykologiczne na Sorbonie.

Młoda artystka może poszczycić się szerokim repertuarem. Dała serię recitali francuskich mélodies i niemieckich Lieder z akompaniamentem fortepianu w Wigmore Hall (cykl Crying Out Loud), Théâtre impérial de Compiègne, Petit Palais w Paryżu, a także z towarzyszeniem orkiestry prowadzonej przez Emmanuelle Haïm. Ostatnio otrzymała zaproszenie do występu w audycji radiowej France Musique produkowanej przez Gaëlle Le Gallic zatytułowanej Génération jeunes interprètes wraz z pianistką Sarah Ristorcelli, z którą została wyróżniona na Concours international d’interprétation de la Mélodie française (Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Pieśni Francuskiej) w Tuluzie. Wzięła udział w cyklu warsztatów Udo Reinemann International Masterclass w Brukseli. Pracowała tam m.in. z Anne Sofie von Otter, Juliusem Drakiem i Dietrichem Henschelem.

 

Victoire Bunel rozwija także pasję aktorską i umiejętności operowe. Podczas rezydencji w opactwie Royaumont zadebiutowała na scenie jako Abel w Kainie Scarlattiego pod batutą Stéphane’a Fugeta. Jej dalsze dokonania sceniczne to: Kamerdyner w L’incoronazione di Poppea Monteverdiego w Paryżu, Frau Reich w Die lustigen Weiber von Windsor Otto Nicolaïa, Melizanda w Pélleas et Mélisande Debussy’ego w Paryżu, Pallas w Hélène Saint-Saënsa, Martha w Fauście Gounoda z Royal Academy of Music w Londynie, Jenny w Operze za trzy grosze Kurta Weilla w londyńskiej sali Shoreditch Town Hall, Speranza w L’Orfeo Monteverdiego na festiwalu w Beaune, Théone w Phaéton Lully’ego w Permie (Rosja) i w Opéra Royal de Versailles (Francja) z Le Poème Harmonique pod batutą Vincenta Dumestre’a (inscenizacja Benjamina Lazara) oraz Paula w Le Miroir d’Alice Thomasa Nguyena w Opéra de Reims, jak również udział w programie Les 10 Minutes pod kierownictwem Vincenta Vittoza.

 

Ostatnio pojawiła się w Filharmonii Paryskiej w trzech koncertach: z Ensemble intercontemporain w Requiem i Grand Macabre Ligetiego, z Orchestre de Chambre Nouvelle-Aquitaine w 3 poèmes de Mallarmé Ravela oraz z Orchestre de Paris w Manfredzie Schumanna pod batutą Daniela Hardinga.

 

Victoire Bunel wkrótce wystąpi w koncercie z muzyką Bizeta w Opéra National de Bordeaux, a jej kolejne angaże to paryski recital z Sarah Ristorcelli i rola Siegrune w Walkirii Wagnera w Opéra National de Bordeaux (kierownictwo muzyczne Paul Daniel). Następnie zaprezentuje fragmenty Les Nuits d’été Berlioza w Halle aux Grains w Tuluzie na koncercie z serii wieczór w hołdzie Niżyńskiemu.

 

Victoire Bunel cieszy się wsparciem Fondation Meyer, Safran Foundation for Music, Tokyo Foundation, a także Accenture’s Foundation.

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy