Młody baryton Victor Sicard zdobył uwagę międzynarodowej publiczności dzięki udziałowi w 8. edycji programu Jardin des Voix Williama Christiego, co zaowocowało trasą koncertową z Arts Florissants. Na gruncie opery Victor Sicard specjalizuje się w muzyce francuskiej – od tragédie lyrique do dzieł XX-wiecznych. Potwierdzeniem tego była m.in. rola Tyzyfony w L'Amour et Psyché Mondoville’a z Le Concert d'Astrée (opery w Dijon i Lille, Grand Théâtre de Luxembourg) czy ostatnio role Zazdrości i Nemezis w Idoménée Campry, znów pod batutą Emmanuelle Haïm (Opera w Lille, Berlin Staatsoper).

Z nie mniejszym kunsztem Victor odnajduje się w operze włoskiej. W zakresie muzyki XVIII-wiecznej współpracował dwukrotnie z zespołami Il Pomo d’Oro (Partenope i Serse Händla) oraz Les Accents pod kierownictwem Thibaulta Noally’ego (role Farnace w Mitridate Eupatore Scarlattiego na Beaune Festival i Czasu w Trionfo del Tempo w Operze w Tours). Do swoich osiągnięć artysta zalicza renomowaną współpracę z Leonardem Garcíą Alarcónem i jego zespolem Cappella Mediterranea: po roli Orlanda w Il Palazzo Incantato Rossiego (opery w Dijon, Nancy i Wersalu) śpiewał partię Genere Umano w Il dono della vita eterna Draghiego na trasie koncertowej po Holandii i Francji (m.in. w Wersalu i Dijon), a także wcielił się w rolę św. Piotra w kompozycji Leonardo García Alarcóna La Passione di Gesù (Festival d’Ambronay i Namur Concert Hall). 

Sezon 2023/2024 przynosi wznowienia Mitridate Eupatore Scarlattiego z zespołem Les Accents (Paryż, Amsterdam) oraz Ô mon bel inconnu Hahna (Dijon, Rouen, Awinion i Massy), a także kantaty Bacha na występach z Insula Orchestra pod baturą Laurence Equilbey i pierwszą dla młodego artysty współpracę z Jordim Savallem – wystąpi w roli Apolla w Orfeuszu Monteverdiego w Operze Królewskiej w Wersalu (produkcja: Pauline Bayle). 

Wydarzenia z tym artystą

Rezydenci

Martyna Pastuszka - zdjęcie

2022

Martyna Pastuszka

więcej

2020

Raphaël Pichon

więcej
Zdjęcie przedstawiające Antonio Florio

2019

Antonio Florio

więcej

2018

John Butt

więcej
Vincent Dumestre - zdjęcie

2017

Vincent Dumestre.

więcej

Organizatorzy